A A A

Petim ovosezonskim porazom kod kuće, ovog puta od Kolubare – 2:3, Sloboda je potpisala kapitulaciju. Više u pomoć ne treba prizivati ni teoriju, ni četiri pobede do kraja nisu garant za opstanak u Prvoj ligi Srbije.

U 38. minutu velika radost domaćih. Centriranu loptu golman Kolubare izbija na 18 metara, odakle Nikola D. Tasić cilja pod prečku – 1:0.

Ubrzo pošto je počelo drugo poluvreme, uz kišu koja je nemilice lila, počinje potop Užičana. Za kobnih 13 minuta primili su tri gola.

Najpre je, posle nespretne intervencije golmana Slobode na centriranu loptu, ona vraćena pred gol, gde je u skoku najviši Pilica i glavom je šalje u mrežu. Usledila su dva gola Sinđića. Posle dve kontre znalački je pronalazio put lopti  u mrežu.

U 81. minutu Milanović je postigao gol za nadu, tri minuta kasnije Vukojičić okleva u izglednoj poziciji i propušta priliku da izjednačenjem utakmicu uvede u neizvesnu završnicu. Njegov promašaj bilo je poslednja šansa domaćih da nešto  promene.

Sastav Slobode: N. Z. Tasić, Marjanović, Vučković (Jeremić, Petrović), Vidić, Babić, Miličić, N. D. Tasić, Milanović, Džejkobs (Čumić), Vukojičić, Đorđević.

Sloboda je ostala na 14. poziciji sa 27 bodova. U narednom kolu  igra sa Zemunom u gostima.

Trener ponudio ostavku

Posle poraza od Kolubare (2:3), Predraga Ristanović, trener Slobode na konfernciji za štampu najavio je ostavku:

-Ovim porazom smo se, verovatno, oprostili od Prve lige, 90 odsto ne možemo ostati. Nema razloga da ostanem na klupi, ponudiću ostavku upravi.