A A A

U utakmici sa poslednjeplasiranim Niš Fer plejom, Sloboda je teže od očekivanja došla do pobede 89:85 (27:22, 14:23, 19:20, 29:20).

Posle dobijene prve četvrtine košarkaši  Slobode kao da su pomislili da im pobeda ne može izmaći. Gosti su osetili  trenutak, agresivnom igrom, preciznim šutem i boljim skokom, prešli su u vođstvo koje su domaći samo na momente stizali. Tek u 34. minutu, posle  Anđićeve trojke Sloboda je izjednačila (71:71), odmah zatim i povela 77:71.

Ni to, međutim, nije bilo dovoljno za mirnu završnicu.  U poslednjih 10 sekundi Sloboda je imala koš prednosti, a gosti napad. Marku Gaćinoviću, najboljem u redovima Nišlija (14 koševa, 5 skokova, 4 asistencije), Nikola  Otašević krade loptu i u kontri ponetira, postavivši konačan rezultat.

Igra Slobode ni malo ne obećava pred komšijski derbi sa Zlatiborom, koji je na programu narednog viknenda.

Najefikasniji u Slobodi  bio je Anđić sa 29 poena, slede Nikolić sa 24, Jovanović 11, Arnautović 10, Otašević 9 i Đokić 6 poena.