A A A

U gradskom derbiju, igranom u okviru 16. kola Druge regionalne lige Zapad B, košarkaši Plej ofa savladali su Užice 79:76 (10:13, 26:19, 22:23, 21:21).

Užice je bolje otvorilo utakmicu ali je iskusnija ekipa Plej ofa krajem druge četvrtine stekla minimalnu prednost.  Užice se nije predavalo i pred kraj treće četvrtine na kratko je bilo u minimalnoj prednosti (55:54). Utakmica je „prelomljena“ pet minuta pre kraja kada je Plej of stekao sedam poena prednosti.  Završnica je donela nova uzbuđenja, ali  bolji skok u napadu Plej ofa odlučio je pobednika.

Plej of: Ćubić 16, Koprivica, Milićević 6, Šćepanović 23, Papić, Đunisijević 5, Savić 6, Skoković 18, Udovičić 3, Lazarević, Marić 2.

Užice: Dimitrijević, Vojinović, Tejić 6, Milinković 15, Lakić 15, Žunić 18, Dimitrijević, Jezdimirović 11, Aleksić, Milekić 9, Damljanović, Vukomanović 2.

Na tabeli Plej of je  četvrti sa devet pobeda i pet poraza, dok je Užice sedmo sa učinkom 2-12.