A A A

U okviru 21. kola Druge muške liga Srbije, košarkaši Slobode izgubili su od Dunava u Starim Banovcima 69:99 (26:19, 19:20, 19:22, 5:38).

Poraz od ekipe koja deli prvo mesto sa Dinamikom je očekivan ali Slobodu su na ovom gostovanju u poraz odvele lične greške. Nikolić je peti faul napravio u 19. minutu, Anđić u 29,  Arnautović pred kraj utakmice. Užičani su i ovaj meč odigrali sa samo osam košarkaša, pa je  izlazak iz igre zbog ličnih grešaka ključnih igrača neminovno odveo u poraz. Na to ukazuje podatak da je Sloboda u završnu četvrtinu ušla sa prednošću od 64:61, ali bez Anđića i Nikolića više nije bilo ravnopravne igre pa su domaćini poslednjih deset minuta dobili 38:5.

Do izlaska iz igre zbog pet ličnih grešaka Anđić je postigao 14 poena, Đokić (10 skokova) i Otašević po 12, Nikolić, Arnautović i Jovanović po 9, Basurović i Ćirić po dva poena.

Posle ovog kola Sloboda je zadržala devetu poziciju na tabeli sa skorom 9:12. Naredne subote u Užicu gostuje poslednje plasirani  Niš.