A A A

U okviru 15. kola Viner štediše Super lige odbojkašice Jedinstva pobedile su u Kragujevcu Kraguj sa 3:1 (25:23, 18:25, 25:20, 25:17).

Od starta je viđena borba za svaki poen. U takvoj situaciji, izabranice Svetlane Ilić znale da uzvrate na svaki pokušaj Kraguja, serijom od 8:1 stigle su do kapitalne prednosti i osvajanja prvog seta. U nastavku domaće su zaigrale mnogo bolje i predvođene Sarom Pavlović, stigle do izjednačenja.

U trećem setu, raspoložena Aleksandra Milosavljević nizala je poene, uz kvalitetnu organizaciju igre, što je “ugasilo” Kragujevčanke. U četvrtom setu stvar su u svoje ruke uzele Vesna Tomašević-Petrić i Danijela Džaković i uz odlične Anicu Kutlešić i Jelicu Jovančićević vrlo brzo dovele Jedinstvo do veliki trijumf.

-Čestitam devojkama koje su izdržale veliki pritisak. Utakmica nije bila lepa za oko, ali je bila izuzetno  teška za nerve svake odbojkašice. – rekla je trener  Užičanki Svetlana Ilić.

Pobedom su Užičanke rivalke poslale u niži rang a sebi osigurale baraž kroz koji će imati priliku da ostanu u srpskoj odbojkaškoj eliti. Narednog vikenda Jedinstvo gosti Crvenu Zvezdu u čijim redovima je Vesna Čitaković-Đurišić jedna od najvećih odbojkašica  stasalih u Jedinstvu iz Užica  devedesetih godina prošlog veka.